آتلیه عکاسی کودک, آموزش عکاسی, نکات آموزشی

عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره یکی از انواع سبک ها در عکاسی به شمار می رود که اگر قواعد و اصول در آن رعایت شود، می توانید عکس های بسیار فوق العاده ای را با این شیوه تهیه کنید.

اگر شما به تازگی تصمیم به عکاسی گرفته اید، پیشنهاد می کنیم پیش از تصمیم گیری برای سبک عکاسی خود، مطلب 4 گام در عکاسی حرفه ای را بخوانید.

در این مقاله درباره برخی از نگرش ها درباره عکاسی پرتره کودکان به شما توضیح می دهیم.

در ادامه این مطلب می‌خوانید

عکاسی پرتره کودک

کودکان درست از یک سالگی، وارد دنیای جدیدی می شوند، آنها به دنبال کشف و کنکاش در محیط اطراف هستند؛ کودکان در پی کسب تجربه اند و دوست دارند در هر فضایی که قرار می گیرند آن را به دقت بررسی کنند.

آنها دوست دارند لمس کنند، بشنوند و به طور جدی تری فضا را ببینند. اگر شما بتوانید روی احساسات فرزندتان در محیط های مختلف، متمرکز شوید؛ به سادگی می توانید ده ها موقعیت خاص را برای عکاسی پیدا کنید.

هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است، شما باید دقت کنید که شاید آنچه که در عکاسی پرتره یک کودک می بیند و برای شما جذاب به نظر می رسد، شاید اصلا نتوانید کودک خود را در همان موقعیت ببینید و از او عکاسی کنید.

ممکن است به نظر برسد که چیزهایی مثل شکلات خوردن کودکان، بین همه بچه ها مشترک است و می تواند ایده ی جذابی برای عکس باشد اما واقعا اینطور نیست، شاید کودک شما همان حس خاص شکلات خوردن را با خوردن یک میوه مورد علاقه یا لواشک داشته باشد. پس باور کنید که همه بچه ها با یکدیگر متفاوت هستند.

نگاه واقعی به عکاسی پرتره کودک از جایی شروع می شود که شما به عنوان والدین یا یک عکاس برای عکاسی کودک، عکسی از با رعایت توازن قد کودک تهیه کنید.

او را در عکس از چشم خود او، با همان قد و اندازه اش ببینید. شاید به نظر برسد که عکاسی از بالا جذاب تر است و شاید شما فکر کنید که اگر بایستید و از او عکس بگیرید می توانید عکس بهتری داشته باشید؛ اما واقعیت این نیست و قطعا عکس هایی با رعایت بحث ارتفاع، جذاب تر هستند.

گاه برای عکاسی پرتره نیاز است با کودک چهره به چهره شوید، درست مقابل او قرار بگیرید. این موقعیت کنترل نور را نیز ساده تر می کند.

عکس زیر را نگاه کنید؛ وقتی کودک در حال سیب خوردن است، نور خورشید از پشت پنجره با قدرت تابیده، عکاس یک کاغذ سفید به دست گرفته و بازتابش نور را به چهره ی کودک برگردانده است. شما نتیجه این بازی با نور را می توانید در چشم های کودک ببینید.

عکاسی پرتره کودک

این عکس پرتره در زمان سیب خوردن کودک گرفته شده است، شما هم می توانید از لحظات دوست داشتنی خوراکی خوردن فرزندتان به سادگی عکس تهیه کنید.

عکاسی پرتره کودک

صبور باشید و در هنگام عکاسی هرگز فراموش نکنید او یک کودک است و قانع کردن او برای ژست خاص عکاسی دشوار است. پس راحت ترین موقعیت ها را انتخاب کنید که هم خودتان راحت باشید و هم کودک تان.

یکی دیگر از روش های عکاسی پرتره کودک، عکاسی در خیابان یا مناظر است. وقتی که کودک احساس خود را نسبت به طبیعت بروز می دهد، تعجب، تفکر و حتی شیطنت های کودکی؛ همه می توانند ایده ی خوبی برای عکاسی کودک باشند؛ برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب عکاسی کودک در فضای باز را ببینید.

عکس های متداول بگیرید، گاه شما کودک تان را در یک موقعیت مناسب در خانه می بینید که خوراک یک عکس خوب است.

خودتان را درگیر ژست و حالت او نکنید؛ همچنین به ظاهر و لباس هایش فکر نکنید. پشت هم عکس بگیرید؛ خیلی از وقت ها از بین این عکس های ناگهانی، عکس های فوق العاده بیرون می آید یا اینکه کنار هم قرار دادن آنها مثل یک فیلم جذاب کوتاه می شود.

عکاسی پرتره کودک یک شیوه ی خاص است که در آن باید تعادل بین احساس و تکنیک مشخص شود؛ بنابراین این فکر را داشته باشید که یک عکس خوب ممکن است از یک موقعیت ساده به دست بیاید.

هر عکسی می تواند عالی باشد، حتی اگر خاص نباشد. احساسات کودک را جدی بگیرید؛ کودکان با رشد فیزیکی خود، رشد احساسی و اجتماعی نیز دارند و در هر سنی حالت های آنها متفاوت تر از پیش خواهد بود.

درباره masiha.raad97

آتلیه فرزند پاک، شامل آتلیه های تخصصی برای بخش های مختلف است. از جمله این آتلیه ها می توان به آتلیه بارداری، آتلیه نوزاد و آتلیه کودک اشاره کرد. در هر یک از این آتلیه ها، لباس ها و تم های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با کمک متخصصین این آتلیه که در شرق تهران قرار دارد، لحظات زیبایی را ثبت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *