ایده عکاسی

ایده عکاسی نوزاد و کودک در کریسمس

عکس کریسمس

عکس کریسمس

کریسمس، عید سال نو میلادی و روز گرامیداشت تولد حضرت مسیح علیه السلام است، در همه ی دنیا مسیحیان این روز را جشن می گیرند.

در کشورمان ایران ، خانواده های مسیحیان این روز را در کلیساها و منازل خود گرامی داشته و مشغول دید و بازدید می شوند.

حتما شما هم تزیینات مخصوص برای کریسمس را دیده اید، یکی از نمادهای اصلی جشن کریسمس، کاج است که معمولا آن را در خانه می گذارند و با وسایل رنگین و متنوع تزیینش می کنند.

عکس کریسمس

هر خانواده ای با سلیقه خود، تلاش می کند تا درخت کریسمس خود را متفاوت با سال پیشین طراحی و تزیین کند تا بتواند با انداختن عکاس های یادگاری کنار آن، خاطره ای ماندگار را برای خود و خانواده اش رقم بزند.

شخصیت بابانوئل نیز یکی از رسومات کریسمس به شمار می آید، بابانوئل برای افراد خانه هدیه می آورد و بچه ها بیش از همه از این کادوهای رنگارنگ خوشحال می شوند.

در این مطلب درباره عکاسی نوزاد و کودک در کریسمس به شما توضیح می دهیم.

استفاده از باکس های رنگی در عکاسی کریسمس

نوزاد یک هدیه الهی است، اگر اولین سالی است که صاحب فرزند شده اید، با قرار دادن او در جعبه و باکس های هدیه می توانید یک عکس جالب و دوست داشتنی را تهیه کنید.

عکس کریسمس

عکس کریسمس

استفاده از جعبه های چوبی در عکس کریسمس

یک جعبه ی چوبی به خودی خود، قابل استفاده در عکس های مختلف با مناسبت های گوناگون است.

برای عکاسی کریسمس کافی است اطراف جعبه را با گوی های قرمز یا چراغ های رنگی پوشش دهید، تا به این حالت یک عکس زیبا و دوست داشتنی بیندازید.

عکس کریسمس

دقت کنید پیش زمینه های سفید در عکاسی کریسمس زیباتر است، زیرا نمادی از برف و سرمای زمستان است، همچنین رنگ قرمز، روی سفید خود را بیشتر و زیباتر نشان می دهد.

نقش چراغ های ریسه ای در عکس

آویزان کردن چراغ های رنگی در بک گراند یک عکس، جلوه ای خاص به عکس می بخشد، تلالو نور در عکس ها سبب درخشندگی بیشتر عکس می شود.

عکس کریسمس

کافی است کمی خلاقیت را چاشنی این ریسه ها کنید، ایده های بسیاری برای این کار وجود دارد، استفاده از ظاهر و لباسی جالب توجه برای نوزاد، گرفتن عکس در حالت خاصی از نوزاد، استفاده از خزه های رنگی زیر نوزاد و … . مطمئن باشید پیش از عکاسی با تمرکز بر فضا می توانید ایده های خوبی را پیاده سازی کنید.

عکاسی کریسمس

عکس های شکلاتی

استفاده از شکلات های رنگی در عکس بسیار جالب هستند، در عکاسی نوزاد معمولا از ظرف های بزرگ برای قرار دادن نوزاد استفاده می شود، برخی داخل این ظرف ها یا سطل ها را از پولیش پر می کنند، گاهی از پتوهای رنگی استفاده می شود و گاهی هم عکاسان به دنبال ایده های خلاقانه هستند.

ریختن شکلات های رنگی قرمز و سفید در ظرف می تواند ایده ای بامزه برای عکاسی کریسمس باشد.

عکاسی کریسمس

استفاده از صندلی های بادی

تزیین این صندلی ها برای عکس کریسمس بسیار ساده است، کافی است با پارچه ی قرمز آن را بپوشانید و دور آن را نیز با پولیش یا خزه های سفید پر کنید یا شکلی را درست کنید.

نوزاد را در وسط صندلی قرار دهید و یک عکس به یاد ماندنی بگیرید.

عکاسی کریسمس

حالت های طبیعی نوزاد و کودک برای عکس کریسمس

همیشه خاص بودن زیبا نیست، گاه هیچ چیز زیباتر از سادگی واقعی رفتار نوزاد و کودک نیست.

شما می توانید از فرزند خود در شرایط طبیعی زندگی روزمره ی او عکس بگیرید.

مثلا وقتی با شیشه شیرش خواب است یا وقتی شادمانه کادوهای کریسمس را باز می کند.

این ایده مانند برخی دیگر از عکس های کریسمس، نیاز به آتلیه عکاسی نوزاد و کودک ندارد و شما خود می توانید در خانه نیز این عکس ها را بگیرید.

در زیر دو نمونه از این عکس ها را مشاهده می کنید.

عکس کریسمس

عکس کریسمس

بازی با رنگ و دکور

رنگ وسایل بدون شک نقش بسیار مهمی در عکس دارند.

رنگ های سرد و گرم را بشناسید و سعی کنید تا عکس را از یک طیف رنگی به خصوص خارج کنید و با استفاده از رنگ های متضاد آن را خاص تر کنید.

در عکس زیر مشاهده می کنید که استفاده از دستکش های رنگی به عنوان ریسه ی دیوار در بک گراند عکس، زیبایی عکس را صد چندان کرده است.

این انتخاب ها باید هشیارانه و با توجه به موضوع عکس انجام شود.

عکس کریسمس

رنگ های به کار گرفته شده در دکور عکس را مشاهده کنید، عکاس تلاش کرده است تا از رنگ های گرم و سرد همراه هم بهره مند شود.

دکور ها هر کدام نمایانگر موضوع عکاسی هستند و هیچ انتخاب غیرهوشمندانه ای را در عکس نمی بینید.

عکاس تلاش کرده است با استفاده از درخت کریسمس یخ زده، شکلی جدید را از کاج کریسمس به تصویر بکشد و همه اینها خلاقیت های ویژه ی عکاسی است.

شما همچنین می توانید مفاله عکاسی خانوادگی کریسمس را نیز مطالعه نمایید.

درباره masiha.raad97

آتلیه فرزند پاک، شامل آتلیه های تخصصی برای بخش های مختلف است. از جمله این آتلیه ها می توان به آتلیه بارداری، آتلیه نوزاد و آتلیه کودک اشاره کرد. در هر یک از این آتلیه ها، لباس ها و تم های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با کمک متخصصین این آتلیه که در شرق تهران قرار دارد، لحظات زیبایی را ثبت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *