رازهای جذابیت عکس های بارداری

رازهای عکس بارداری

دوران بارداری می تواند یک تجربه شگفت انگیز و خاص یا جزء سخت ترین مراحل زندگی باشد.

مطمئناً بارداری دارای یک سری فراز و نشیب است و وظیفه ما به عنوان یک عکاس این است که حداکثر زیبایی سوژه را نشان دهیم به گونه ای که فرد در اوج جذابیت به نظر برسد.

البته سوال این است که بهترین ایده های جذابیت عکاسی بارداری کدامند؟

خوشبختانه ایده های بسیار خوبی برای ایجاد عکس های زیبای بارداری وجود دارد. در ادامه مطلب چند مورد بررسی شده است.

نمای نقطه دید جایگزین را امتحان کنید

اگر سوژه ای که از او عکس می گیرید احساس خوبی از ظاهر خود ندارد، می توانید با گرفتن عکس پرتره از یک زاویه منحصر به فرد، به برخی از ترس های او در مورد زیبایی اش غلبه کنید.

عکاسی از زاویه بالای سر سوژه، نمای زیبایی به ویژه در قسمت برآمدگی نوزاد را نشان داده است.

رازهای عکس بارداری

افزون بر آن، اگر مدل احساس می کند صورتش پف دارد یا از حالت خسته آن ناراضی است، شما می توانید با عکاسی ازین زاویه از پس این گونه مشکلات برآیید.

این نما اندکی بدن مدل را لاغرتر نشان می دهد و همچنین بسیاری از قسمت های صورت او را می پوشاند، به این ترتیب او دیگر نگران سیاهی یا پف های زیر چشمش نخواهد بود.

از نور طبیعی استفاده کنید

همیشه نور طبیعی از بهترین و محبوب ترین نوع نوردهی است که می توان در بیشتر شرایط از آن بهره برد.

استفاده از نور طبیعی به ویژه برای عکاسی مادران باردار مفید است، زیرا رنگ های طلایی غروب خورشید درخشش مطلوب و خاصی را به تصویر می دهد.

افزون بر این، نور طبیعی می تواند گرما و عمق را به تصویر بیفزاید به گونه ای که شبیه سازی آن با نور مصنوعی دشوار است.

هنگام استفاده از نور طبیعی نگران نوردهی بیش از حد عکس تان نشوید، زیرا تابش خورشید منجر به برجسته شدن روشنایی و تازگی عکس می شود.

سادگی را حفظ کنید

گاهی اوقات عکاسان بارداری بیش از حد درگیر تجهیزات و حواشی عکاسی می شوند و فراموش می کنند که بر روی جلوه و زیبایی مادر تمرکز کنند. به همین ترتیب، بسیار زیبا می شود اگر همه جزئیات را کم رنگ کرد و عکس ها را تا حد ممکن ساده نگه داشت.

عکس بارداری

نمونه لباس بارداری تمیز، چین دار و سفید؛ زیبایی مادر بیشتر جلوه می کند و صحنه نسبتاً خالی از جزئیات است و باعث می شود مخاطب مستقیماً به مدل بنگرد و نگاه ها جذب آن شود.

همچنین توجه کنید که اگرچه جزئیات پس زمینه زیاد است، اما گیج کننده نیست. سادگی و هماهنگی رنگ ها در عکس همراه با کمترین حواس پرتی در پس زمینه کمک می کند تا توجه بیننده به مدل حفظ شود.

این گونه می توان یاد گرفت که چطور لباس مجلسی به شکلی جذاب متناسب با مدل باشد.

شما ممکن است برای سادگی تصویرتان تلاش کنید، از نور طبیعی استفاده کنید، زوایای دید مختلفی را برای عکاسی امتحان کنید یا هر سه مورد را در کنار هم انجام می دهید. این نکات مربوط به عکاسی بارداری به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه عکس های بارداری بگیرید که سوژه را زیباتر کند و نتایج زیبا و مطلوبی ارائه دهد.

مترجم: محدثه محمدی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیج بارداری و نوزاد پیج کودک