سه ایده ی ناب عکاسی بارداری

ایده های عکاسی دوران بارداری

یکی از خاطره انگیزترین دوران های زندگی برای تمام مادران، دوران بارداری است. از همین رو عکاسی بارداری به عنوان شاخه ای تخصصی از هنر عکاسی رواج یافته است تا این لحظات را برای همیشه ماندگار سازد.

به طور معمول، عکاسی بارداری در مراحل پایانی بارداری انجام می گیرد و ایده های مختلفی برای آن وجود دارد. یکی از این ایده ها، عکاسی از مادران باردار در حالت نشسته، ایستاده یا دراز کشیده و همانند دیگر عکس های خانوادگی است. حضور همسر و فرزندان دیگر خانواده در تصویر، یکی دیگر از ایده هایی است که عکس بارداری را جذاب تر کرده و لحظات بی نظیری را از زندگی خانواده در حال رشد به ثبت می رساند.

عکس های سیاه و سفید بارداری، طرفداران بسیاری دارد؛ اما فراموش نکنید که ثبت تصاویر سیاه و سفید زیبا، نیاز به تمرین بیشتری داشته و تعادل رنگ، کنتراست و نوردهی از اهمیت بسیاری در این نوع عکاسی برخوردار هستند. پرتره های سیاه و سفید، جلوه بی نظیری دارند و همین امر آن ها را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند.

ایده های عکاسی دوران بارداری

می توان گفت عکاسی بارداری نوع خاصی از عکاسی پرتره است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که هدف این نوع عکاسی را که ثبت لحظات خاص در زندگی مادران باردار و خانواده های آن ها است، فراموش نکنید. همانند دیگر عکس های پرتره، عکس های بارداری را هم می توان در استودیوی عکاسی، فضای سرپوشیده یا فضای باز به ثبت رسانید. با این حال، عکاسی در فضای باز طرفداران بیشتری را در بین مادران باردار دارد.

عکس تکی از مادر باردار

حتی اگر قصد دارید عکس هایی از مادر باردار به همراه همسر یا فرزندان او بگیرید، فراموش نکنید که چندین عکس تکی هم از مادر باردار باید ثبت کنید. از بین تصاویر گرفته شده، تصاویری تمام قد، کلوز آپ (نمای نزدیک) و کراپ شده را انتخاب کنید. از ژست هاي استاندارد مانند ايستادن به حالت هاي مختلف، نشستن و دراز کشيدن استفاده کرده و هرگز از سمت رو به رو عکاسي نکنيد؛ چرا که در اين حالت برآمدگي شکم معلوم نمی شود.

خم کردن هر عضو خم شدنی از بدن یک قانون طلایی در عکاسی است و باعث جذابیت بیشتر عکس می شود. برای مثال، از مشتری خود بخواهید تا يک پا را خم کند یا آرنج ها را نگه داشته و انگشتان خود را خم کند. به عنوان يک عکاس مراقب چرخش و ناصافی غير ماهرانه در اعضای مختلف بدن باشيد و از مشتری خود بخواهيد تا گردن خود را صاف نگه داشته و دست هايش را از بدن خود دور نگه دارد.

ایده های عکاسی دوران بارداری

آتلیه بارداری در شرق تهران

آتلیه بارداری در تهرانپارس

از آنجايی که هنگام دراز کشيدن، ممکن است برآمدگی شکم مادر باردار کمتر ديده شود، در صورت استفاده از چنين حالت هايی برای ژست گرفتن، از مادر باردار بخواهيد تا مفصل ران را خم کرده و از دست ها و بازوهايش براي برجسته تر نشان دادن شکم خود استفاده کند. هنگام عکاسی بارداری، شما شانس تجربه عکاسی از ژست هايی را خواهيد داشت که در عکاسی معمولی تجربه نکرده ايد؛ برای مثال، هیچ کدام از مشتری های دیگر شما هرگز دوست ندارند شکم خود را برجسته تر نشان دهند.

عکس از مادر باردار در کنار همسر خود

هنگام عکاسی از مادران باردار در کنار همسر يا فرزندانشان، بايد ارتباط عاطفی بين افراد حاضر در عکس را به تصویر بکشید. در چنين پرتره هايی، از افراد حاضر در قاب عکاسی بخواهید تا با نگاه کردن به یکدیگر، گرفتن دستان، به آغوش کشيدن يا بوسيدن يکديگر، صميميت بین خود را برجسته تر سازند.

نگه داشتن يا لمس شکم مادر توسط همسرش، از ايده های ديگری است که می توان آن را به صورت تمام قد يا کلوزآپ به تصویر کشید.

ایده های عکاسی دوران بارداری

عکس از مادر باردار در کنار فرزندان بزرگتر خود

در صورتی که فرزند بزرگتری در خانواده وجود داشته باشد، بهتر است آن ها را هم در عکس های بارداری شرکت دهيد. برای اين منظور، خواهرها و برادرها را در اطراف مادر جمع کرده و از آن ها بخواهید تا به یکدیگر نگاه کنند یا مادر خود را بغل کرده و صورت خود را به شکم مادر بچسبانند.

فراموش نکنید که عکاسی بارداری به ثبت لحظات تکرار نشدنی از زندگی یک خانواده می پردازد و شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا این لحظات را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشید.

بهترین آتلیه بارداری در شرق تهران

بهترین آتلیه بارداری در تهرانپارس

مترجم: منیره غفرانی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیج بارداری و نوزاد پیج کودک