نکاتی ساده درباره ترکیب بندی عکاسی بارداری

ترکیب بندی عکاسی بارداری

اگرچه نکات مربوط به ترکیب بندی عکاسی بارداری که در زیر بیان شده است آسان است، اما مسئله ی دیگری در مورد عکاسی بارداری وجود دارد که کار را دشوار می کند.

هر زن بارداری که از او عکس می گیرید در روز عکاسی احساس عالی نخواهد داشت و ممکن است نتواند ژست های مدنظر شما را بگیرد .

در بارداری عواملی مانند دردها، ورم های پا و صورت های خسته وجود دارد. اما وظیفه شما این است که به سوژه خود کمک کنید تا حتی شده برای چند لحظه تمام آن چیزها را فراموش و احساس زیبایی کند تا بتوانید از او عکس های جذابی بگیرد.

در این جا چند نکته وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

نکته عکاسی پرتره: زاویه دید را در نظر بگیرید.

بعضی از خانم ها عاشق شکل و اندام خود در هنگام بارداری هستند و اضافی وزن حاصل از آن را بسیار خوب می دانند. در چنین شرایطی، نکته مهم عکاسی بارداری این است که پرتره را مستقیماً در سطح چشم او تنظیم کنید.

این ترکیب بندی، صورت و بدن مدل را در جلو و مرکز دید قرار می دهد.

توجه کنید که سطح دوربین دقیقاً در سطح چشم مدل قرار بگیرد تا از پشت استوانه لنز تصویر فرد با اعتماد به نفس و زیبا به نظر برسد.

با ابن حال همه مادران متوقع از حالت ظاهری خود در هنگام بارداری خوشحال و راضی نیستند. برخی از زنان نسبت به بدن و افزایش وزن خود معذب هستند. بعضی دیگر از پف صورت خود ناراضی اند.

ترکیب بندی عکاسی بارداری

ترکیب بندی عکاسی بارداریدر این شرایط، عکاسی با زاویه ی بالاتر از مدل به کم کردن این مشخصه ها کمک می کند و نتایج دلپذیرتری ارائه می دهد، همان طور که در بالا مشاهده می شود.

به طور کلی، عکاسی از ارتفاع سی یا شصت سانتی متری سوژه، فاصله مناسبی برای ترکیب بندی که جهت دوربین نسبت به سوژه پایین است می باشد.

از مدل خود نظر بگیرید

در جلسه قبل از مشاوره می توانید درباره انواع ژست ها و ترکیب بندی های مورد نظر مشتری با هم مشورت کنید، اما وقتی صحبت از مسائل اساسی می شود، اگر مدل شما در انجام یک ژست اذیت است، باید به او گوش دهید و در برنامه خود تجدید نظر کنید.

همه ما در موقعیتی از پرتره قرار گرفته ایم که در آن احساس راحتی و لبخند طبیعی نداشته ایم. زیرا در ناحیه زانو، کمر یا سایر اعضای بدن خود احساس درد داشته ایم. حال تصور کنید که این مسئله در دوران بارداری چقدر دشوار است…

نکته این جا است که شما باید دائماً با مشتری خود تماس بگیرید، حال او را بپرسید و این که آیا او احساس راحتی می کند و مهم تر از همه این که چه حالتی برایش راحت تر است.

با این کار خیال شما راحت می شود و متوجه می شوید که حال او خوب است و می تواند با تمام ژست ها و ترکیب بندی های مختلفی که باهم در مورد آن بحث کرده اید همراه شود، اما بیشتر اوقات، فرد باید در طول زمان عکاسی استراحت کند. شما فقط باید یاد بگیرید که با او بسازید و کنار بیایید!

همچنین حتماً پیش از این درباره لباس های صحنه عکاسی صحبت کنید. شما می خواهید مدل شما همزمان راحت و زیبا باشد، بنابراین هماهنگ کردن چند لباس از اهمیت زیادی برخوردار است.

ترکیب بندی عکاسی بارداری

ترکیب بندی عکاسی بارداریمراقب بی نظمی باشید

نکته ای که بلافاصله دستخوش تغییر ترکیب بندی تصویر می شود این است که پس زمینه (یا پیش زمینه) تصویر شلوغ و بهم ریخته باشد.

این یک مشکل خاص در هنگام عکاسی مدل در خانه است، زیرا روی کانتر یا میزها در پس زمینه چیزهایی مشاهده می شود که ممکن است در ابتدا متوجه آن ها نشوید، اما بعداً در تصاویر ثبت شده باعث حواس پرتی شود.

به طور معمول، اتاق پذیرایی و اتاق خواب بهترین مکان برای تهیه عکس بارداری هستند، فقط به این دلیل که مبلمان بزرگی (به عنوان مثال یک کاناپه یا تخت خواب) در آن وجود دارد که مدل می تواند روی آن قرار بگیرد و احساس راحتی کند.

اما قبل از شروع ثبت عکس های فوری، حتماً یک بار اتاق را بررسی کنید تا مطمئن شوید به هم ریخته نباشد.

همچنین وجود یک پنجره یا درب در محل عکاسی امکان ورود نور طبیعی به اتاق را می دهد. این نور طبیعی نمای بسیار ملایم تری به شما خواهد داد و مدل شما مطمئنا آن را دوست خواهد داشت!

این ها نکات بسیار ساده ای درباره ترکیب بندی عکاسی پرتره است، اما هر کدام می توانند تأثیر بسزایی در نتیجه نهایی کارتان داشته باشند.

مترجم: محدثه محمدی

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. […] نکاتی ساده درباره ترکیب بندی عکاسی بارداری […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.