3 نکته ای که باید برای عکاسی بارداری به آن توجه کرد

نکات عکاسی بارداری

اگر تازه کار خود را به عنوان یک عکاس بارداری آغاز کرده اید، احتمالاً متوجه شده اید که حرفه ای شدن بسیار دشوارتر از آن است که فکرش را می کردید، این به معنای موفق نشدن در این زمینه نیست، بلکه برعکس شما مطمئناً با تلاش، حوصله و صبر می توانید عکاسی بارداری را برای خود به یک حرفه بی نظیر و همیشگی تبدیل کنید.

دانستن چند نکته در مورد عکاسی بارداری به شما کمک خواهد کرد. در این جا سه نکته بیان شده است که شما باید برای رسیدن به هدف تان به آن توجه کنید.

یاد گرفتن ژست های عکاسی بارداری بسیار مهم است.

هر کسی می تواند از مادر باردار بخواهد که دستش را روی شکمش بگذارد، به دوربین نگاه کند و لبخند بزند.

اما آن چه عکاس حرفه ای بارداری را از آماتور جدا می کند این است که عکاس باتجربه می داند چگونه مشتری خود را به گونه ای جلوه دهد که نه تنها راحت، بلکه زیبا به نظر برسد. گفتن این مسئله آسان است ولی انجامش کمی دشوار، زیرا ممکن است مدل شما حرفه ای نباشد. این بدان معناست که شما باید زودتر از موعد مقرر همه چیز را برنامه ریزی کنید، در مورد ژست های زیبای بارداری مانند چگونگی ژست دهی بدن، حالت دست ها، صورت، طرز نگاه و غیره تحقیق کنید و آماده باشید تا سوژه را راهنمایی کنید.

نکات عکاسی بارداری

عکس بارداری

موفقیت در عکس های بارداری تا حدی به لباس و پوشش مدل بستگی دارد.

یکی دیگر از جنبه های دشوار عکاسی بارداری، انتخاب لباس سوژه است.

از یک طرف، همه مادران متوقع با توجه به تاثیرات بارداری بر روی بدن شان احساس رضایت و زیبایی از ظاهر خود ندارند. در نتیجه برخی از مشتریان ممکن است بخواهند لباس آزادی بپوشند که حجم بدن شان را نشان ندهد، از طرف دیگر احتمال دارد با افرادی روبرو شوید که بخواهند برهنه یا نیمه برهنه ژست بگیرند.

از آن جا که سلیقه و روش هر فردی متفاوت است، لازم است که با سوژه بنشینید و احساس راحتی و صمیمیت بیشتری بین تان بوجود آورید و با هم در مورد نوع لباس صحنه عکاسی صحبت کنید.

اگر فهمیدید که مدل تان خجالتی است، سعی کنید اعتماد به نفس او را تقویت کنید و به او پیشنهاد کنید که لباس شیک و زیبایی بپوشد، مانند لباس توری زرق و برق دار یا لباس حریر زیبا .

نکته جالب در مورد انتخاب لباس بارداری این است که لباس جذابیت تصویر را بیشتر کند و فرد زیباتر جلوه کند. افزون بر این پوشیدن لباس های زیبا احساس اعتماد به نفس فرد را بالا می برد.

شما می توانید از ایده های عکس بارداری الهام بگیرید و انواع لباس ها را امتحان کنید و احتمالاً با انجام این کار متوجه خواهید شد که سوژه جسارتش بیشتر شده و آماده برای عکاسی است.

نکات عکاسی بارداری

عکس بارداریبرای ثبت عکس های زیبای بارداری، باید مشتری خود را راهنمایی کنید.

همان طور که قبلاً اشاره شد، این احتمال وجود دارد که سوژه هایی که از آن ها عکس می گیرید مدل های حرفه ای نباشند. در این صورت شما باید روی مهارت کارگردانی خود کار کنید، با این کار مدل به طور سریع و موثر دقیقاً همان کاری را جلوی دوربین انجام می دهد که شما از او می خواهید. این بدان معنا نیست که شما باید مانند یک افسر نظامی باشید و داد زنان به مشتری باردارتان دستور دهید. در عوض قبل از شروع کار چند دقیقه وقت بگذارید و در کمال آرامش و راحتی با او صحبت کنید و با او آشنا شوید، به این ترتیب شما از ابتدا در کنار او قرار می گیرید.

پس بهتر است چند ایده ژست دهی را با او مرور کنید، فقط برای این که او بداند که انتظار چه چیزی را باید داشته باشد. ژست مد نظرتان را در مقابل او اجرا کنید تا او متوجه تصویری از آن چه دوست دارید انجام دهد شود. همین که او جلوی لنز دوربین قرار گرفت، به او جهت دهی مشخص و همچنین بازخورد مثبت بدهید.

همه افراد دوست دارند جملاتی مانند “تو خیلی زیبا هستی” و “این کاملا عالی است!” را بشنوند. دادن بازخورد مثبت به فرد به شما در رسیدن به هدف تان کمک می کند!

مترجم: محدثه محمدی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیج بارداری و نوزاد پیج کودک