همانطور که ما در پیرامون خود شاهد هستیم، می‌بینیم که علم به صورت روزانه با سرعت زیاد و چشم‌گیر در حال رشد است. فناوری و تکنولوژی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مدام در حال به روز شدن و ارتقا یافتن است. عکاسی نیز یکی از همین بخش‌ها محسوب می‌شود و در چند سال گذشته تغییرات و پیشرفت های جالب توجهی داشته است.

در همین راستا؛ در بخش نوزاد و کودک نیز شاهد ورود تجهیزات جدید به آتلیه های تخصصی کودک هستیم که در ادامه به اختصار، تعدادی از این موارد را به شما توضیح می دهیم:

تجهیزات آتلیه
  • 1- استفاده از دوربین‌های بسیار حرفه‌ای (بادی): در نظر باشیدکه استفاده از بدنه‌ی مناسب بسیار اهمیت دارد. آتلیه فرزند پاک با استفاده از بدنه‌های متفاوت و البته گران قیمت – که از نظر کیفی دارای ساختار متفاوتی نسبت به سایر رقبا در این بخش است- در راستای عکاسی حرفه‌ای گام برداشته است.

  • 2- استفاده از لنزهای فیکس و لنزهایی با فاصله کانونی متغیر در آتلیه فرزند پاک: آیا می‌دانید استفاده از لنزهای فیکس چه کمکی به عکاسی نوزاد می‌کند و آیا می‌دانید لنز فیکس با دیافراگم‌های پایین چه کمکی به انجام این طراحی می‌کند؟

    البته استفاده از لنزهایی مانند 24-70 و 100-70 با فاصله کانونی متغیر، نیاز آتلیه فرزند پاک را بابت تجهیزات آتلیه مرتفع کرده است.

  • 3- استفاده از فلاش سطح بالا و به‌روز اروپایی در فرزند پاک: مجموعه‌ای از بهترین فلاشهای اروپایی و کیفیت بسیار بالا برای بهتر شدن کیفیت عکس استفاده می‌شود. برای آشنایی شما دوستان عزیز لازم به توضیح است فلاش‌های اروپایی تفاوت بسیاری زیادی با فلاش‌های چینی دارند که شامل نوع رنگی، طیف رنگی، وایت بالانس تراز سفیدی و بسیار دیگری هستند.

  • 4- استفاده از نورسنج‌های دیجیتال: یکی دیگر از ابزارهایی که کاربرد زیادی را دارد نور سنج است. نور سنج می‌تواند به ابزاری موثر برای هر انتخاب عدد مناسب نور برای کار شود که اثر بسزایی در عملکرد دوربین دارد.

  • 5- استفاده از کالرچکر و کارتا استاندارد سازی رنگ‌ها: بیشتر ما وقتی برای دریافت عکس‌های خود به آتلیه یا عکاسی مراجعه می‌کنیم، تفاوت زیادی بین رنگ‌ اصلی پوست و لباس با عکس مشاهده می‌کنیم؛ ابزار گفته شده، با استاندارد سازی رنگ و استفاده از نرم افزارهای جانبی این مشکل را حل کرده است.

  • 6- دکورهای مناسب برای تمامی سنین: دکورهای متنوع و متغیر در زمینه‌ی عکاسی بارداری، نوزاد و کودک، نوجوان و جوان در آتلیه فرزند پاک، شرایط مناسبی برای عکاسی ایجاد کرده است. ما می‌توانیم با شرایط مناسب و روش‌های نوین عکاسی کودک، آثار زیبایی را تولید کنیم.